Za parfémy a kláštery do Provence a na Azurové pobřeží 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
5 889 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
4 499 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, kde se každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách

2. den - Avignon a Pont du Gard

V ranních hodinách přijedete do Avignonu, papežského města s největším gotickým palácem na světě zapsaným na seznamu UNESCO. V Avignonu uvidíte slavný Avignonský most, katedrálu Panny Marie, projdete se malebnými uličkami s kavárnami a obchůdky. V závěru prohlídky Avignonu navštívíte unikátní římský akvadukt Pont du Gard. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování v oblasti Avignonu.

3. den - Provence a levandule

Po snídani odjezd do jedné z nejzajímavějších oblastí Provence-Vaucluse, proslulé množstvím krásných přírodních a historických lokací. Navštívíte skalní vesnici Gordes, známou pro svůj jedinečný provensálský styl a unikátní výhledy na malebnou krajinu. V blízkosti vesnice Gordes se nachází jeden ze tří Cisterciáckých klášterů v Provence, a to Abbaye de Sénanque. Poté zamíříte do Aix-en Provence, města kašen a fontán, rodiště Paula Cézanna. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4. den - Éze, koupání a Nice

Po snídani odjedete do malebného městečka Éze položeného vysoko nad mořem. Navštívíte nejznámější parfumerii na  Azurovém pobřeží, kde budete mít možnost zakoupit si originální francouzské parfémy za tovární ceny. Poté přejezd do hlavního města Azurového pobřeží Nice. Průvodce vás provede skvosty starého Nice a projdete se po Anglické promenádě. Odpoledne budete mít volný program, který můžete využít ke koupání v moři. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo)
2x snídaně
Služby průvodce
Informační materiál
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa vč. parkingu 5€/noc (celkem: 10€)
Pont du Gard 3€
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...