6denní putování po Azurovém pobřeží a Provence 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
8 584 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
6 499 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
6 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, které každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách

Z Prahy okolo 14:00 hod.

2. den - Metropole Francouzské riviéry

V ranních hodinách přijedete do Nice, které je metropolí Francouzské riviéry. Budete mít možnost navštívit květinový a ovocný trh. Poté se projdete po Starém městě, kde se nachází park s vyhlídkou nad městem. Ideální místo pro odpočinek s koupáním. Večer odjezd na hotel.

3. den - St. Tropez a Port Grimaud

Po snídani se přemístíte do zálivu St. Tropez - Ramatuelle. Toto opevněné městečko je známé jako místo posledního odpočinku herce Gérarda Philipa. Dopoledne vás čeká typický provensálský trh, procházka malebnými uličkami a hřbitov s hrobem a školou Gérarda Philipa. Omrknete i známou četnickou stanici St. Tropez. Procházka přes platanový háj vás zavede do přístavu s množstvím přepychových jachet, ale také s řadou pouličních malířů a umělců.

Poslední zastávka bude v Port Grimaud - luxusním lagunovém přístavním městečku, známém také jako Francouzské Benátky. Těšit se můžete na projížďku lodí a případné koupání na nedaleké pláži. Večer návrat na ubytování.

4. den - Město Gourdon

Po snídani se vydáte do Gourdonu. Tato kouzelná opevněná vesnice vysoko v kopcích je seskupená kolem hradu z 13. století s nádherným výhledem do vnitrozemí Provence. Vence bylo ve středověku důležitým centrem náboženství. Dnes je to jeden z mnoha vyhledávaných turistických cílů oblasti. Projdete si Staré město s katedrálou, která je postavená na místě původního Martova Chrámu.

St. Paul-de-Vence je jedna z nejslavnějších a turisticky nejnavštěvovanějších opevněných „vesnic na kopci“. Projdete se mezi hradbami z 16. století a úzkými kamennými uličkami, které jsou plné galerií a uměleckých ateliérů. Pokud bude dostatek času, podíváte se i do umělecké sklárny Biot.

5. den - Cannes

Poslední den vás zavede do Cannes. Čeká vás procházka uličkami historického centra na kopec s pevností a vyhlídkou. Projdete se krytou provensálskou tržnicí, festivalovým palácem a promenádou La Croisette.

Odpoledne budete mít možnost fakultativního výletu lodí na Lerinské ostrovy - tady se nachází pevnost na ostrově St. Marguerite, kde byl vězněn známý „Muž s železnou maskou“. Ve zbytku času bude možnost koupání a odpočinku. Večer odjezd do ČR přes Itálii a Rakousko.

6. den - Návrat do ČR:

Návrat do ČR v poledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
3x ubytování v hotelu**
3x snídaně
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa vč. parkingu - 5 €/os./noc
Vstupy v rámci programu
St Tropez - četnická stanice a filmové muzeum - 4,- EUR Projížďka lodí lagunami Port Grimaud - cca 8,- EUR
Cannes:
loď na ostrov Ste. Marguerite - dospělý 15,- EUR, děti 5 - 10 let 9.50EUR, studenti 13,50 EUR vstup do pevnosti + mořské muzeum cca 8,- EUR

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...