Paříž se zastávkou v La Defence a Versailles ubyt.v hotelu */** včetně snídaně a vjezdu do Paříže 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
4 979 Kč
4 521 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
3 799 Kč
3 459 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
3 799 Kč
3 459 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se objevovat romantická zákoutí Paříže, projít si obchůdky na Champs-Élysées a plavit se na lodi Paříží po řece Seině. Dále se projdete zámeckými zahradami ve Versailles, v muzeu Louvre uvidíte slavný obraz Mony Lisy a vydáte se za nákupy do La Defence.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Centrum Paříže

Probouzet se budete s příjezdem do Paříže, kde v centru započne okružní autobusová jízda, během které uvidíte například chrám Notre Dame, nejstarší pařížskou univerzitu Sorbonna, kde mimo jiné studovala i nositelka Nobelovy ceny Marie Curie. Pokračovat budete okolo Pantheonu a oázy zeleně Lucemburských zahrad. Minete také římské lázně Cluny a dva známé boulevardy - Saint Germain a Saint Michel. Projedete kolem Justičního paláce, muzeí Louvre a Orsay až k Tuillerijským zahradám a skončíte na Place Vendome.

Na náměstí se nachází Muzeum parfémů, které jsou tak typické pro Francii. Projdete si expozici, kde nahlédnete i do samotné výroby. Parfémy si budete moci vyzkoušet a případně i nakoupit za výrobní ceny.

Ještě navonění zamíříte k chrámu Madeleine, monumentální budově Opery Garnier, kde následuje osobní volno. Využijete ho k nákupu suvenýrů, bloumání pařížskými bulváry s butiky, kde si zakoupíte suvenýry nebo značkové oblečení. Když zbude čas, uděláte si fotopauzu v Invalidovně (Ecole Militaire a Champ-de-Mars), kde se nachází mezi řadou hrobek i ta Napoleona Bonaparteho. 

Pokud vás ještě nerozbolely nohy od chození, můžete zamířit do zábavního muzea voskových figurín Musée Grévin. Jsou tu vystaveny všechny významné postavy francouzských dějin až po současnost a s každou se můžete vyfotit. Po "fotící” zábavě zamíříte na hotel.

3. den - Versailles, Paříž

Větší část dne zasvětíte barokní rezidenci krále Slunce Ludvíka XIV. Zajedete do Versailles, kde kromě prohlídky samotného zámku s významnou Zrcadlovou síňí, zamíříte i do rozsáhlých zahrad. Nachází se tu řada soch a sousoší včetně fontán Apollona, Neptuna i Velkého a Malého Trianona.

Až si dostatečně odpočinete v zahradách, přejedete zpátky do Paříže, konkrétně do moderní obchodní čtvrti La Defence. Odtud se přesunete na bulvár Champs-Élyseés, který končívýznamným Vítězným obloukem.

Třetí den zájezdu nevynechat romantickou čtvrť Montmartre, kterou určitě znáte z filmu Amélie z Montmartru. Podíváte se ke kavárně U dvou mlýnů, kde Amélie pracovala. Uvidíte i kabaret Moulin Rouge nebo rue Lepic. Projdete se i po ulici rue Norvins, kde bydlel slavný herec Jean Marais. V roce 1989 vytvořil sochu “Muže procházejícího zdí”.

Večer se můžete zúčastnit nepovinné tříchodové večeře (není v ceně zájezdu) v typické francouzské restauraci nebo budete mít osobní volno.

Ve večerních hodinách následuje okružní jízda autobusem, kterou zakončíte v další pařížské čtvrti - Montparnasse. Tady budete mít možnost vystoupat na mrakodrap Tour Montparnasse (česky “Nebe Paříže”). Z plošiny ve výšce 210 metrů shlédneme na noční Paříž s osvětlenou Eiffelovou věží a dalšími pamětihodnostmi města. Pak následuje přejezd na hotel.

4. den - Paříž, Aquaboulevard

Po snídani se vydáte k Eiffelově věži, na kterou můžete vystoupat výtahem až do nejvyšší 3. patra. Pěšky se dostanete jen na plošinu v 2. patře. Až se dostatečně pokocháte výhledy, bude následovat volno k návštěvám pařížských muzeí a parků podle vašeho uvážení a zálib. Můžeme například doporučit Vojenské muzeum u Invalidovny, kde se mimo jiné nachází i hrobka Napoleona Bonaparteho. Za návštěvu jistě stojí i zábavní muzeum voskových figurín Musée Grévin. V Tuillerijských zahradách se ukrývá muzeum Musée de l'Orangerie, ve kterém uvitíte slavný obraz Lekníny od Moneta. Dále v galerii uvidíte celou řadu dalších umělců zvučných jmen, jako například: Renoir, Matisse, Sisley nebo Soutin.

Pokud vás nelákají muzea nebo cestujete s malými dětmi, určitě si jděte zarelaxovat do vodního světa Aquaboulevard. V tomto vodním parku se nachází bazény se sladkou i mořskou vodou. Blbnout můžete v bazénech s umělými vlnami nebo v řece s protiproudem. Nechybí ani gejzíry, vodopády, vodní děla nebo oblíbené tobogány.

Večer vás ještě čeká romantická projížďka na lodičkách po řece Seině. Pojedete kolem osvětleného nábřeží až k nasvícené Eiffelovce, která v pravidelných intervalech bliká. Ve večerních hodinách vás čeká návrat domů.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo)
Vjezd do Paříže 400 Kč/os.
2x snídaně
Služby průvodce
Informační materiály
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa včetně parkingu 2 × 5€ (celkem: 10€)
Plavba lodí po Seině 14,50€
Jízdenka na metro
Vstupy v rámci programu
3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...