Paříž se zastávkou v La Defence a Versailles ubyt.v hotelu */** včetně snídaně a vjezdu do Paříže 

Autobus
snídaně
Hotel

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. A co teprve kdybyste se chtěli projít v zahradách ve Versailles nebo nakupovat v La Defence?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - v centru Paříže:

Probouzet se budete s příjezdem do Paříže, kde v centru započne naše okružní autobusová jízda. Při ní uvidíte například chrám Notre Dame, nejstarší pařížskou univerzitu Sorbonna, kde mimo jiné studovala i nositelka Nobelovy ceny Marie Curie. Pokračovat budeme okolo Pantheonu a oázou zeleně Lucemburských zahrad. Mineme také římské lázně Cluny a dva známé boulevardy - Saint Germain a Saint Michel. Kolem Justičního paláce, muzeí Louvre a Museé d'Orsay projedeme až k Tuillerijským zahradám a skončíme na Place Vendome.

Na náměstí se nachází Muzeum parfémů, které jsou tak typické pro Francii. Projdeme si expozici, kde nahlédneme i do samotné výroby. Parfémy si budeme moci vyzkoušet a případně i nakoupit za výrobní ceny.

Ještě navonění zamíříme k chrámu Madeleine, monumentální budově Opery Garnier, kde následuje osobní volno. Využijte ho k nákupu suvenýrů, bloumání pařížskými bulváry s butiky, kde jde zakoupit suvenýry nebo značkové oblečení. Když zbude čas uděláme si fotopauzu v Invalidovně (Ecole Militaire a Champ-de-Mars), kde se nachází mezi řadou hrobek i ta Napoleona Bonaparteho. 

Koho ještě nerozbolely nohy od chození, může zamířit do zábavního muzea voskových figurín Museé Grévin. Jsou tady vystaveny všechny významné postavy francouzských dějin až do současnosti. S každým se můžete vyfotit. Po “fotící” zábavě zamíříme na naše ubytování.

3. den - ve Versailles a v Paříži:

Větší část dalšího dne zasvětíme barokní rezidenci krále Slunce alias Ludvíka XIV. Zajedeme si do Versailles, kde kromě prohlídky samotného zámku (například omrkneme Zrcadlovou síň) si to zamíříme i do rozsáhlých zahrad. Nachází se tu řada soch a sousoší včetně fontán. Z těch nejznámějších zmiňme Apollonovu, Neptunovu, Velký a Malý Trianon.

Až si dostatečně odpočineme v zahradách, přejedeme zpátky do Paříže, konkrétně do moderní obchodní čtvrti La Defence. Odtud se přesuneme na bulvár Champs Elyseés, který končí Vítězným obloukem.

Třetí den zájezdu nemůžeme vynechat i romantickou čtvrť Montmartru, kterou asi znáte z filmu Amélie z Montmartru. Podíváme se ke kavárně U dvou mlýnů, kde Amélie pracovala. Uvidíte i kabaret Moulin Rouge nebo rue Lepic. Projdeme se i po ulici rue Norvins, kde bydlel slavný herec Jean Marais. V roce 1989 vytvořil sochu “Muže procházejícího zdí”.

Pro zájemce následuje nepovinná tříchodová večeře (pozor, není v ceně zájezdu) v typické francouzské restauraci. Ostatní budou mít osobní volno.

Ve večerních hodinách následuje okružní jízda autobusem, kterou zakončíme v další pařížské čtvrti - Montparnasse. Tady je možnost vystoupat na mrakodrap Tour Montparnasse (česky “Nebe Paříže”). Z plošiny ve výšce 210 metrů shlédneme na noční Paříž s osvětlenou Eiffelovou věží a dalšími pamětihodnostmi města. Pak následuje přejezd na naše ubytování.

4. den - v Paříži a Aquaboulevardu:

Po snídaní se vydáme k Eiffelově věži, na kterou můžete vystoupat až do nejvyšší 3. patra (výtahem). Pěšky se jde dostat jen na plošinu v 2. patře. Až se dostatečně pokocháme výhledy, bude následovat volno k návštěvám pařížských muzeí a parků podle vašeho uvážení a zálib. Můžeme například doporučit Vojenské muzeum u Invalidovny, kde se mimo jiné nachází i hrobka Napoleona Bonaparteho. Za návštěvu jistě stojí i zábavní muzeum voskových figurín Museé Grévin. V Tuilerijských zahradách se ukrývá Museé de l'Orangerie a v něm naleznete obraz Lekníny od Moneta. Ale galerie ukrývá celou řadu dalších umělců zvučných jmen, jako například: Renoir, Matisse, Sisley nebo Soutin.

Muzea pro vás nejsou to pravé ořechové nebo máte malé dětí? Pak si zajděte zrelaxovat do vodního světa Aquaboulevardu. V tomto vodním parku se nachází bazény se sladkou i mořskou vodou. Blbnout můžete v bazénech s umělými vlnami nebo v řece s protiproudem. Nechybí ani gejzíry, vodopády, vodní děla nebo tolik oblíbené tobogány.

Večer nás ještě čeká romantická projížďka na lodičkách po řece Seině. Pojedeme kolem osvětleného nábřeží až k nasvícené Eiffelovce, která v pravidelných intervalech bliká. Ve večerních hodinách nás čeká už jen návrat domů.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo)
Vjezd do Paříže 400 Kč/os.
2x snídaně
Služby delegáta
Informační materiály
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa včetně parkingu 2 × 5€ (celkem: 10€)
Plavba lodí po Seině 14,50€
Jízdenka na metro
Vstupy v rámci programu
3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...