Paříž a zámky Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte ve stopách francouzských velikánů 

Autobus
snídaně
Hotel

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové město má co nabídnout při každé návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky, je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées a zabloudit v uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. Co teprve kdybyste se chtěli vydat po stopách francouzských panovníků?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Latinská čtvrť, Notre-Dame, Louvre, Champs Elysées

V ranních hodinách příjezd do Latinské čtvrti. Nejprve uvidíte Pantheon, 117 metrů vysoké stavbě, kde jsou pochovaní velikáni, jako např. Voltaire, Rousseau nebo Victor Hugo. Poté zavítáte do oázy klidu a zeleně v Lucemburských zahradách. Po známém boulevardu Mt.Saint Michel přejdeme k pařížské univerzitě Sorbonně. Následuje ostrov Ile de la Cité s katedrálou Notre-Dame, procházka pokračuje kolem pařížské radnice a známého kulturního centra Centre George Pompidou k Louvru. Následuje palác Louvre, jedno z nejvýznačnějších muzeí na světě s množstvím soch a obrazů v čele s Monou Lisou Leonarda da Vinci a mnoha dalšími uměleckými díly. Dále budete pokračovat  na světoznámou třídu Champs-Elysées s Vítězným obloukem na nábreží Seiny. Tady budete mít možnost jít na projížďku vyhlidkovou lodí po řece Seině. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - zámek Vaux-le-Vicomte a Fontainbleau

Po snídani výlet na zámek Vaux-le-Vicomte, který byl předlohou Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek, hlavní sály a galerie s bohatou výzdobou, ale též sklepení, kde údajně žil Muž se železnou maskou, stylovou zámeckou kuchyni. Možnost prohlídky také muzea dobových kočárů. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý park se soustavou teras, jezírek a fontán. Zámek je soukromým majetkem, kde na vás dýchne intimní atmosféra rodového šlechtického sídla. Odpoledne bude následovat přejezd do Fontainebleau, prohlídka jednoho z největších francouzských zámků zapsaného na seznamu UNESCO. Na jeho výzdobě se podíleli přední mistři italské pozdní renesance. Bývalé královské sídlo, považované za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi, nese tento titul už od 12. století. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami. Přejezd autobusem zpět do Paříže, kde si prohlédnete moderní pařížskou čtvrť La Défense se zajímavou architekturou. Odjezd zpět na hotel.

 

Vzhledem k uzavření zámku Vaux-le-Vicomte z důvodu předvánočních rekonstrukčních prací jsme pro vás připravili skvělou náhradu - prohlídku zámku Chateau Maintenon.
Tento rozkošný zámek vlastnila milenka a pozdější tajná manželka krále Ludvíka 14. madame de Maintenon. Zámek a především jeho zahrady, které projektoval nejlepší francouzský architekt André le Notre, proslavil kultovní francouzský film Profesionál, který se zde natáčel. Zámecké zahrady, v nich na plátně zemřel Jean-Paul Belmondo, se dnes staly turistickou atrakcí.

 

4. den - Zámek Versailles, Grands Boulevards, večerní Montparnasse

Po snídani příjezd do Versailles. Prohlídka barokní rezidence krále Slunce, Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály, v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte také rozsáhlé zahrady se spoustou soch, fontán, Velkým a Malým Trianonem a vesničkou Marie Antoinetty. Vždy o víkendu jsou fontány v činnosti, a tak se před vaším zrakem odehraje představení vodního muzikálu. Následuje přejezd zpět do Paříže. Navštívíme  Muzeum parfémů Fragonard, pro zájemce možnost zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny. Poté uvidíte honosnou budovu pařížské Opery Garnier abudete se moci podívat do známého muzea Grevin, kde je více než 200 voskových figurin historických postav, herců, zpěváků politiků i sportovců.  Možnost večeře v typické francouzské restauraci. Po večeři se autobusem přesuneme do čtvrti Montparnasse a vyjedeme výtahem na vyhlídku 209 m vysokého mrakodrapu, kterému se říká Nebe Paříže, odkud je překrásný výhled na zářící Paříž. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

5. den - Paříž – Eiffelova věž, Invalidovna, Montmartre…

Po snídani příjezd do Paříže, následuje procházka s průvodcem. Okruh začnete na levém břehu řeky Seiny. První zastávka bude u Eiffelovy věže, kde budete mít možnost vystoupat až do nejvyššího patra asi nejvýznamnější francouzské pamětihodnosti. Dále budete moci obdivovat monumentální budovu Invalidovny Dome des Invalides, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte. Přesun metrem.  První kroky nás povedou na Montmartre , kde si prohlédnete nejromantičtější místa Paříže – Moulin Rouge, Rue Lepic , filmovou kavárnu „U dvou mlýnů“ Amélie Poulin a nebo třeba rue Norvins, kde bydlel slavný obyvatel Montmartru Jean Marais, Poté návštěva náměstí plného nejen hospůdek, ale i malířů a umělců, Place du Tertre a samozřejmě byzansko-románské baziliky Sacré–Coeur, odkud se vám naskytne nádherný pohled na celou „bílou“ Paříž. Zde budete mít individuální volno, které můžete využít k nákupu suvenýrů a k posezení v pařížských kavárnách na sklence vína. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu*/** sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo), vjezd do Paříže 500kč / os., 3x snídaně, služby delegáta, informační materiály, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkovného 5€ / os. / noc, vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...