Romantická Paříž se zastávkou ve Versailles ubytování v hotelu */** se snídaní a vjezdu do Paříže 

Autobus
snídaně
Hotel

I když jste možná Paříž navštívili už dříve, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a noční plavby na Seině kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na ulici Rivoli, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvru. A co teprve když se chcete podívat do rozlehlých zahrad u zámku Versailles?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - v Paříži:

S ranním rozbřeskem přijedeme na předměstí Paříže, kde nás čeká krátká autobusová projížďka kolem chrámu Notre Dame, muzea Museé d'Orsay, Bourbounského paláce nebo Invalidovny. Tady si uděláme krátkou zastávku, abyste se mohli vyfotit u hrobky Napoleona Bonaparteho.

Ovšem první větší zastávku si uděláme u Eiffelovy věže, kde budeme mít dostatek času vystoupat až do nejvyššího patra (výtahem), nebo druhého patra (výtahem i pěšky). Až se všichni dostatečně pokocháme výhledem na město, zamíříme k lodičkám na Seině. Společně se projedeme podél nábřeží, a pak zamíříme k Champs Elyseés, která končí u Vítězného oblouku. Tady na vás čeká osobní volno na nákupy v přilehlých boulevardech nebo odpočívání v zahradách u pravé pařížské kávy. Před večerním odjezdem k hotelu na okraji Paříže následuje krátká procházka od náměstí Svornosti přes chrám La Madeleine do Tuilerijských zahrad.

3. den - ve Versailles:

Po typické francouzské snídani pojedeme do Versailles, kde se projdeme barokní rezidencí krále Slunce Ludvíka XIV. Ze zámeckých sálu určitě nevynecháme známou Zrcadlovou síň. Poté zamíříme do rozsáhlých zahrad se spoustou fontán a řadou sousoší. Nezapomeneme mrknout na Velký a Malý Trianon či na vesničku Marie Antoinetty. Díky víkendovému načasování zájezdu uvidíme sochy “v pohybu”. Přímo před vašima očima se rozehraje velkolepé představení vodního muzikálu.

V zahradách a na zámku strávíme přibližně 3 hodiny, a pak se městským vlakem přesuneme zpátky do Paříže. Nejprve navštívíme muzeum Louvre, kde bude prostor na prohlídku nejenom da Vinciho obrazu Mona Lisa. Poté se společně projdeme přes Palais Royale do čtvrti Grand Boulevards. Po cestě mineme budovu Burzy a okusíme atmosféru typických pařížských boulevardů. Zájemci mohou zaskočit do Muzea voskových figurín Museé Grévin. Klidně se vyfoťte s každou francouzskou osobností zvlášť, je to tady povoleno.

Někteří z vás budou mít delší osobní volno, neboť od muzea zamíříme na nepovinnou tříchodovou večeři (není v ceně zájezdu). Ovšem pak už si půjdeme vychutnat poslední hodinky v tomto romantickém městě. A jak jinak než při soumraku, kdy je Paříž pěkně nasvícená. Metrem přejedeme do čtvrti Montparnasse, kde nebojácní mohou vystoupat na Tour Montparnasse. Zdejší vyhlídka se nachází ve 210 výškových metrech a je odtud nejkrásnější výhled na noční Paříž s blikající Eiffelovkou. Ve večerních hodinách následuje odjezd zpátky do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem, 1x ubytování v hotelu** sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo), vjezd do Paříže 300kč / os., 1x snídaně, služby delegáta, informační materiály, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa vč. parkingu 5€ / noc / os., vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...