Paříž a Rouen v době námořního festivalu L'Armada konaný jednou za 5 let! 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
5 679 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
4 499 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se za jedinečnou kulturní událostí plnou vysokých plachetnic a válečných lodí z celého světa v "gotických Aténách" Rouen. Dále ochutnáte místní kulinářské speciality, zažijete dokonalý výhled na noční Paříž a nahlídnete do historie romantické Paříže plné honostných staveb a malebných parků. V neposlední řadě navštívíte celosvětově známá muzea a uvidíte malby významných malířů.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Notre Dame, Sorbonna, Pantheon, Lucemburské zahrady, Vítězný oblouk

S ranním rozbřeskem vjedete do Paříže a hned zamíříte na okružní jízdu, která započne u chrámu Notre-Dame. Dále budete pokračovat nejstarší pařížskou univerzitou Sorbonna, kde studovala například Marie Curie. Projedete okolo Pantheonu, Lucemburských zahrad nebo boulevardu Saint Michel. Nevynecháte ani římské lázně Cluny, Justiční palác nebo Louvre, kde se mezi řadou uměleckých děl nachází i da Vinciho obraz Mona Lisa. Minete Musée d'Orsay, budovu Poslanecké sněmovny a další významná pařížská místa.

Nakonec přejedete přes most Alexandra III a dojedete k Invalidovně. Mezi řadou hrobek se tady nalézá i ta Napoleona Bonaparte. Zbude-li čas, zastavíte se tu i v okolí na krátkou fotopauzu (Ecole Militaire, Champ-de-Mars).

Další zastávku, spojenou nejenom s focením, si uděláte u Eiffelovky. Budete mít možnost vyjet výtahem nebo vyjít pěšky na tuto bezesporu nejznámější pařížskou pamětihodnost. Následovat bude procházka s průvodcem, která začne na nábřeží Seiny. Pokud budete mít zájem, můžete absolvovat plavbu na lodičce.

Následně se projdete po Champs-Élysées s Vítězným obloukem, kde budete mít prostor k nákupům v pařížských buticích nebo k ochutnání kávy s pařížskou šlehačkou. Poté přejdete na Náměstí Svornosti Place de la Concorde a zamíříme k chrámu Madeleine. Dle zájmu můžete navštívit Muzeum parfémů Fragonard, kde nakoupíte francouzské parfémy za výhodné ceny. Ve večerních hodinách vás čeká přejezd na hotel na okraji Paříže.

3. den - Louvre, Montmartre, bazilika Sacré Coeur, Montparnasse

Po snídani v hotelu přejedete autobusem k muzeu Louvre, který je proslaven nejen obrazem italského mistra Leonarda da Vinci. Nachází se tady celá řada dalších umělecky hodnotných sbírek. Po prohlídce projdete kolem paláce Royal a pařížské Burzy až k monumentální budově Opery Garnier. Následuje osobní volno po bulvárech, kdy budete mít dostatek prostoru k nákupu suvenýrů a ochutnání francouzské kuchyně. Dále můžete navštívit muzeum voskových figurín Musée Grévin. Se všemi exponáty se můžete vyfotit.

Odpoledne přejedete metrem na slavný Montmartre. Absolvujete prohlídku od místa zábavy Place Pigalle na náměstí malířů a umělců Place du Tertre. Výlet zakončíte u baziliky Sacré Coeur. Následovat bude nepovinná tříchodová večeře v typické francouzské restauraci.

Po večeři nebo osobním volnu vás čeká noční Paříž v podobě okružní projížďky autobusem večerním osvětleným městem. Zahlédnete všechny významné monumenty z obou dnů, a to například kabaret Moulin Rouge a Invalidovnu. Zajedete až do čtvrti Montparnasse, kde vyjedete výtahem na mrakodrap Tour de Montparnasse s vyhlídkovou terasou ve výšce 210 metrů, které se říká Nebe Paříže. Před vašimi zraky se rozprostře noční Paříž včetně zlatě zářící Eiffelovky. Přejezd na hotel.

4. den - Rouen, festival L'Armada

Po snídani pojedete do normandského města Rouen, kterému se přezdívá pro velký počet gotických staveb „gotické Athény“. Nejprve si prohlédnete centrum města - překrásnou gotickou katedrálu, kterou na svých plátnech ztvárňovali impresionisti, gotickou budovu Justičního paláce, ale i náměstí Vieux Marché, kde byla v roce 1431 Angličany upálena Johanka z Arku. Pak už se můžeme věnovat procházce pěší zónou s krásnými hrázděnými domy.

Odpoledne a navečer se zúčastníte Námořního festivalu L´Armada, který se koná v Rouenu každých 5-6 let. Jedná se o největší svátek tohoto typu v Evropě, na který připlouvají do Rouenského přístavu po řece Seině ty nejkrásnější a nejvyšší plachetnice z celého světa. Zaujmou vás nejenom tato úžasná plavidla, ale i válečné lodě.

Při této přehlídce obřích plachetnic se v Rouenu konají koncerty a zábava je na každém kroku včetně ochutnávky kulinářských specialit. Závěr večera vyvrcholí slavnostním ohňostrojem nad přístavem. Odjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji
vjezd do Paříže 400 Kč / os. (16 €)
2x snídaně
služby delegáta
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 5€ os./noc
cestovní pojištění
vstupy v rámci programu
doplatek za jednoůžkový pokoj - 790,-kč/os./noc.

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...