Vánoční Paříž s návštěvou adventních trhů a zámku Versailles 

Autobus
snídaně
Hotel

Zažijte krásný adventní čas v Paříži a zámku Versailles. Zámek, který byl hlavním sídlem krále slunce. Nechte se uchvátit kouzlem Vánoc. Kde jinde můžete nasát vánoční atmosféru, než v romantické Paříži? Toto město je protkáno uměním, známými osobnostmi  i nejznámější ulicí Champs-Elysées. Historie na vás bude sálat z každé ulice propojením umělců i pouličních prodavačů. Vůně palačinek, kaštanů je typické pro francouzské ulice.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - V centru Paříže

V ranních hodinách příjezd do Paříže a okružní jízda - chrám Notre Dame, Justiční palác, most Pont Neuf, Louvre, Museé d'Orsay, Poslanecká sněmovna, most Alexandra III, k Invalidovně, zde fotopauza, dále kolem Ecole Militaire a Champ-de-Mars k Eiffelově věži - možnost výstupu na tuto nejznámější pařížskou pamětihodnost. 

Následuje celodenní prohlídka s průvodcem - procházka po nábřeží Seiny s možností plavby po Seině, třída Champs Elyseés s Vítězným obloukem.  Metrem  se přesuneme do čtvrti Montmartre, kde začneme procházkou poblíž kabaretu Moulin Rouge. Tato malebná čtvrť je proslavená filmem Amélie z Montmartru. Možná poznáte některá ze slavných míst - baziliku Sacré Coeur, náměstí Tertre nebo Bateu-Lavoir s ateliérem Pabla Piccasa.

 
V podvečerních hodinách odjezd na ubytování na okraji Paříže.

3. den - Den v Paříži a královské Versailles

Ráno výlet do Versailles - prohlídka barokní rezidence krále Slunce Ludvíka XIV s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní, vlastních komnat krále a královny, zámecké kaple a dalších monumentálních sálů. Prohlídka zámeckého parku ve stylu vrcholné francouzské barokní zahradní architektury.


V poledních hodinách přejezd  městskou dopravou do Paříže, kde si užijeme vánoční atmosféry na  největších  adventních  trhách Paříže. Můžete ochutnat něco z místních vánočních specialit / uzeného lososa, raclette zapečený v bagetě, francouzské zapečené brambory s sýrem  reblochonem , svařené víno „vin chaud“.nebo  horkou čokololádu atd..Na každém kroku bude vonět a vládnout vánoční atmosféra.

Poté přesun  metrem k Louvru a možnost prohlídky  exterierů tohoto významného muzea .Určite bude čas si prohlédnou i slavnou skleněnou pyramidu na hlavním nádvoří.Pokračování přes palác Palais Royal a historicky velmi cennou Pasagge Vivienne, kolem pařížské Burzy do čtvrti Opera a Grand Boulevards, procházka po vánočně vyzdobených a nezapomenutelně osvětlených pařížských bulvárech, další  volno na nákupy vánočních dárku a suvenýrů pro vaše blízké. Pro zájemce návštěva zážitkového muzea voskových figurín Grevin. Posezení v typické francouzské restauraci. Náš pobyt v Paříži zakončíme překrásným výhledem na nočni město z mrakodrapu Tour de Montparnasse, kterému se říká Nebe Paříže. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

1x ubytování ve 2-lůžkových nebo 3-lůžkových pokojí bez příplatku s vlastním sociálním zařízením na pokoji, ručníky
1x kontinentální snídaně
služby průvodce
doprava klimatizovaným autobusem
pojištění proti úpadku cestovní kanceláře
vjezd do Paříže: 12€ / os. (300 Kč)

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu
cestovní pojištění
jednolůžkový pokoj (590 Kč / os. / noc - 20 €)
pobytová taxa 5 € / os / noc / vč. parkingu.

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...