Muzejní kolečko v romantické Paříži 

Autobus
snídaně
Hotel

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. A co teprve kdybyste se chtěli projít v zahradách ve Versailles?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR  v odpoledních hodinách.

2. den - Den v centru Paříže

S ranním rozbřeskem přijedeme do Paříže, kde nás čeká okružní jízda autobusem. Ta začíná u chrámu Notre Dame a pokračuje kolem nejstarší pařížské univerzity Sorbonna, oázy zeleně Lucemburských zahrad. Dále autobus přejede boulevard Saint Michel a než zamíří na boulevard Saint Germain, mine i římské lázně Cluny. Následuje fotopauza u Invalidovny, kde mezi řadou hrobek můžete nalézt i tu Napoleona Bonaparteho.

Samozřejmě zastavíme u největší pařížské dominanty - Eiffelovy věže. Budete mít čas vystoupat až do 3. patra nebo navštívit muzea v Palace Chailot na Trocaderu - Muzeum člověka, Muzeum námořnictví a Muzeum architektury.

Poté následuje prohlídka s průvodcem, kdy se společně projdeme po nábřeží Seiny. Zájemci se mohou svézt i na lodičce a sledovat památky ze zcela jiné perspektivy pohledu. Průvodce vás dále zavede na třídu Champs Elyseés až k Vítěznému oblouku. Tady si uděláme volno na nákupy a případná posezení nad šálkem pravé pařížské kávy.

Naše komentovaná procházka bude pokračovat na Náměstí Svornosti kolem chrámu Madeleine a skončí návštěvou Muzea parfému Fragonard. Po expozici si je můžete vyzkoušet a ty, co vám zavoní, si rovnou koupit za výrobní ceny. V podvečerních hodinách přejedeme na naše ubytování na okraji Paříže.

3. den - Den ve Versailles

Po snídani na hotelu odjedeme autobusem do Versailles. Kdo nemá zájem o návštěvu barokní residence Ludvíka XIV a přilehlých zahrad plných soch a fontán, může vystoupit v centru univerzitního města Versailles. Na zdejším náměstí se nachází tržnice s lokálními specialitami, jako jsou ryby, ovoce, zelenina, aj. Nemůžou chybět ani francouzské kavárničky. V centru náměstí se nachází kostel Notre Dame, který je přístupný veřejnosti.

Po návštěvě Versailles se vydáme zpět do centra Paříže, kde nás čeká nejenom slibované muzejní kolečko. Vybrat si můžete mezi Louvre s řadou uměleckých děl včetně obrazu Mona Lisa, Museé d'Orsay, Oranžerie s Monetovými obrazy či Centre Pompidou.

Poté pěšky přejdeme přes Palais Royale kolem majestátní budovy Burzy k dominantě Opery Garnier. Tady budete mít další osobní volno, které jde využít k nákupům na bulvárech, nebo k zábavě v Muzeu voskových figurín Museé Grévin. Nachází se tady postavy všech významných francouzských osobností až po současnost. Se všemi je možné se na památku vyfotit.

Poznáme i francouzské podzemí, neboť se metrem přesuneme na pěší okruh čtvrtí Montmatre, kterou proslavil film Amélie z Montmatru. Spatříme nejen kabaret Moulin Rouge, baziliku Sacre Coeur nebo náměstí Tertre.

Zájemci o tříchodovou večeři (není v ceně zájezdu) se přesunou do typické francouzské restaurace. Ostatní mají osobní volno. Se sytým bříškem je nejlepší se projet noční Paříží a skončit ve čtvrti Montparnasse. Kdo se nebojí výšek, může vystoupat na mrakodrap Tour Montparnasse (česky “Nebe Paříže”) a shlédnout z vyhlídkové plošiny (210 metrů) na noční Paříž s blikající Eiffelovkou. Potom zamíříme zpátky do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Poznámka

Vstupy v rámci programu: Eiffelova věž: 3.patro výtahem 17 €, 2.patro výtahem 11,50 €, 2.patro pěšky 6 €; Louvre: 15 €, zdarma do 25 let vč.; plavba po Seině: 14,50 € , cesta metrem: 2- 6 €, městská doprava: Versailles -Paříž 3 €, Tour Montparnasse: 17 €, mládež 16-20 let 15 €, děti do 15 let 9,50 €, Musée Grévin - voskové figuriny: 22,50 €, večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca 22- 25 €. Doporučené kapesné: 90 – 150 €, podle věku a zálib.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 1x ubytování v hotelu**/***, 1x snídaně, služby průvodce, informační materiál, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa vč. parkingu 3€ / noc, vjezd do Paříže 8€ / os., vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...