Vánoční Amsterdam a festival světel s návštěvou Bruselu 

Autobus
snídaně
Hotel

Užijte si pohádkovou atmosféru ve dvou evropských metropolích. V Amsterdamu si užijete jedinečný Festival světel, který město rozzáří svými barvami a v Bruselu si dáte lahodné vafle a můžete se pokochat pohledem na město z výšky ruského kola.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • V odpoledních hodinách odjezd z ČR. 

2. den - Brusel

 • Po příjezdu zamíříte do centra Bruselu, kde budete mít dostatek času na procházku po tomto krásném historickém městě.
 • Během odpoledne budete pokračovat na adventní trhy, kde nasajete kouzelnou vánoční atmosféru a vychutnáte si místní speciality, ke kterým patří vyhlášené vafle, ale i další čokoládové dobroty jako jsou pralinky nebo horká čokoláda.
 • Na své si přijdou také milovníci masa a klobás, mořských plodů a samozřejmě nechybí ani hranolky, které údajně vymysleli právě Belgičané. Na mnoha stáncích si můžete dokoupit vánoční dárky nebo originální řemeslné výrobky.
 • V Bruselu se v období Vánoc můžete vydat hned do několika adventních městeček. Hlavní trhy jsou na náměstí Grand Place, které dokresluje silueta historické radnice a nazdobený vánoční stromeček.
 • Trhy se konají také na náměstí u kostela St. Catherine, na kterém bývají po setmění promítány nejrůznější světelné show. Symbolem bruselských adventních trhů je obrovské ruské kolo a ledové kluziště.
 • Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den - Zaanse Schans, Amsterdam, Festival světel

 • Ráno přijedete do skanzenu Zaanse Schans, kde uvidíte typické holandské dřevěné domy ze 17. století spolu s plně funkčními větrnými mlýny. Skanzen ale nabízí mnohem více. Prozkoumat můžete farmu na výrobu sýrů a rovnou si je tady zakoupit, nebo shlédnout ukázku výroby slavných holandských dřeváků.
 • Až se na všechno dostatečně vynadíváte, přejedete do Amsterdamu. Vystoupíte u budovy Nemo, odkud spolu s průvodcem zamíříte do města. Z nádraží se projdete na hlavní náměstí Dam, kde se nachází Královský palác a Nový kostel.
 • Pokračovat budete až na Muzejní náměstí, kde navštívíte vánoční trh. Na něm si můžete dát tradiční smažené koblihy s rozinkami nebo jablky zvané tooliebollen, ale i holandské sýry a samozřejmě řadu horkých nápojů. Individuálně můžete navštívit nedaleký pivovar Heineken spojenou s ochutnávkou.
 • V odpoledních hodinách se projedete lodí po typických kanálech. Festival světel v Amsterdamu probíhá každoročně v období prosince a ledna už od roku 2012. Prezentuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. Festival tak nabízí přehlídku barev, inovativních a interaktivních děl v zimním období tohoto holandského velkoměsta.
 • Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

 • V dopoledních hodinách návrat zpět do ČR. 

Cena obsahuje

doprava autobusem
1x ubytování v hotelu*** s vlastní koupelnou
1x snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 7 € /os./noc
cestovní pojištění (lze sjednat přes CK od pojišťovny Slavia, cena: 30 Kč/den nebo 40 Kč/den včetně storna zájezdu)
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

17
1
23
shutterstock_535385758
shutterstock_551103604
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...